17 lutego 2020

Nowy portal dla przedsiębiorców

Miasto uruchomiło nowy portal www.biznes.leszno.pl, który jest kolejną formą współpracy z przedsiębiorcami i oczekiwanym przez nich sposobem komunikacji.

Na stronie można zapoznać się z różnorodnymi informacjami począwszy od oferty inwestycyjnej, przez zagadnienia dotyczące różnych form wsparcia dla przedsiębiorców, aż po usługi lokalnych instytucji otoczenia biznesu. Portal to również źródło informacji nt. inwestycji miejskich, które są już zakończone i te które są w trakcie realizacji.

Użytkownicy serwisu znajdą informacje nt. zwolnień z podatku od nieruchomości, krajowych instrumentów wsparcia, pomocy publicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Na portalu przedstawiony jest również potencjał gospodarczy Leszna - lokalne firmy, z tradycjami, jak również inwestorzy, którzy zdecydowali się właśnie w Lesznie na rozpoczęcie lub kontynuowanie działalności. Zainteresowani zakupem terenów od miasta znajdą tutaj informacje nt. możliwości inwestycyjnych aktualnie dostępnych terenów miasta, aktualnych przetargów, procedury nabycia terenów od miasta. Co istotne, na portalu dostępny jest kalendarz, który zawiera informacje nt. wszelkich szkoleń, warsztatów i wydarzeń oferowanych przez wszystkie lokalne instytucje otoczenia biznesu. To znaczne ułatwienie dla przedsiębiorców poszukujących oferty szkoleń dot. różnych zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Ze stroną powiązany jest także newsletter, do którego zapisywania zachęcamy. Zapraszamy do korzystania z serwisu www.biznes.leszno.pl!